Szybki kontakt

Pilastry

Pilastry ozdobne do wnętrz to niezwykle ciekawa forma na ozdobę domu, mieszkania lub innego typu nieruchomości. Najczęściej spotkać je możemy jako uzupełnienie stylistyki o klasycznym lub wręcz antycznym charakterze. 

Czytaj dalej
Filtrowanie

Filtrowanie i sortowanie

Rozmiar
Materiał
Styl
Wyczyść filtry
Liczba produktów: 23
icon_cart

Sklep
producenta

Jesteśmy jednym z głównych producentów sztukaterii w Europie. Nasza produkcja odbywa się w Polsce, dbamy o najwyższą jakość produktów.

icon_2

Bezpłatne
próbki

Chcesz sprawdzić jakość naszych produktów – zamów bezpłatne próbki, dzięki którym będziesz pewny, czy produkt spełnia Twoje oczekiwania.

icon_3

Dostawa w 24h
i darmowy zwrot

Realizujemy wszystkie zamówienia w ciągu 24h. Możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki bez podawania przyczyny. Napisz na sklep@mardomdecor.com i odbierz etykietę zwrotną.

icon_4

Najwyższej jakości
doradztwo

Nasza obsługa klienta gwarantuje doradztwo na najwyższym poziomie. Jeżeli masz wątpliwości związane z zakupem, napisz do nas, bądź zadzwoń.

W przeszłości ta forma architektoniczna kojarzona była przede wszystkim ze starożytnym Rzymem, gdzie wraz z kolumnami, pilastry tworzyły niezwykle ciekawą kompozycję i stanowiły o wizualnej sile fasady danego budynku.

Nowoczesna sztukateria nadała nowe życie tym formom i umożliwiła ich umieszczenie nie tylko na zewnątrz obiektów, ale również wewnątrz. Dziś wykorzystanie pilastrów we wnętrzu nie stanowi żadnego problemu, nawet jeśli pomieszczenie nie jest duże. A to z kolei sprawia, że każdy może pozwolić sobie na nietuzinkową aranżację, który będzie zapierać dech w piersiach wszystkim gościom.

Pilaster – element wystający przed lico ściany

Zacznijmy jednak o szczegółowego wyjaśnienia czym jest pilaster. Pilastry to płaskie filary, wystające nieznacznie przed lico ściany. Pilastry pełniły niegdyś zarówno funkcję konstrukcyjną budynków, jak i ozdobną.

Dekory te najczęściej składają się z trzech elementów: głowicy, trzonu i bazy. Tak też jest w naszym sklepie, gdzie rozróżniamy podstawę, pilaster i górę pilastra. Elementy te znacznie podnoszą walory wizualne wnętrza i nadają mu unikatowy design.

We wnętrzu można zastosować również pilastry zwielokrotnione, co jeszcze bardziej wpłynie na jego unikalny i efektowny wygląd. Można je również wykorzystać jako część obramienia otworów okiennych.

Pilastry elewacyjne a wewnętrzne

Pilastry występowały niegdyś w formie elementów wtapianych w przegrody ścienne zewnętrznej części budynków. W starożytnych układach architektonicznych możemy zaobserwować, że pilaster elewacyjny rozczłonkowuje ścianę i tworzy na niej podziały.

W nowoczesnym budownictwie pilastry są wykorzystywane w formie elementów dekoracyjnych nawiązujących do swoich starożytnych odpowiedników. Często używa się ich w kompozycjach o charakterze dworkowym.

Z kolei jeśli chodzi o architekturę wnętrz, nowoczesne pilastry powstają z tworzyw odpornych na uszkodzenia i wilgoć oraz wodę. W przypadku Mardom Decor jest to nasz innowacyjny materiał ProFoam. Dzięki jego zastosowaniu nasze produkty są bardzo odporne na potencjalne uszkodzenia mechaniczne i mogą być umieszczane również w pomieszczeniach charakteryzujących się podwyższoną wilgotnością powietrza.

Wybierz pilastry dostępne w naszym sklepie

Dlaczego warto skorzystać z oferty Mardom Decor? Przede wszystkim nasze produkty można dostosować do każdego wnętrza ze względu na trzy rozmiary – posiadamy pilastry o długości 240, 220 i 200 centymetrów. Różnica występuje również w szerokości – posiadamy szersze i węższe pilastry, w zależności od potrzeb naszych klientów.

Nasze pilastry to element dekoracyjny, który można łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy przetrzeć je mokrą szmatką i gotowe! Sam proces montażu również jest bardzo prosty i ogranicza się do przyklejenia produktu do podłoża za pomocą dedykowanego spoiwa od Mardom Decor.

Wybierz nasze dekory, by nadać nowe oblicze swojej nieruchomości! Skompletuj składniki zestawu, który złoży się na cały pilaster według swoich preferencji. Jeśli macie Państwo pytania lub potrzebujecie pomocy w doborze odpowiednich komponentów, służymy radą!

Wpisz np. rodzaj, styl, kolor lub skorzystaj z podpowiedzi poniżej

Wystąpił błąd podczas zmiany ilości, prosimy spróbować ponownie.

Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Zapisaliśmy Twój adres.
Jesteśmy w kontakcie!

Dziękujemy za Twój czas!

Twoja odpowiedź jest dla nas bardzo cenna.