Innowacyjna technologia LightGuard® w listwach Mardom Decor

27.03.2023 4 min

Listwa oświetleniowa z technologią LightGuard® to nowoczesny element dekoracji wnętrz, który może w spektakularny sposób odmienić stary karnisz ścienny lub nadać płaskiej, nudnej powierzchni efektownego blasku. W zależności od naszych potrzeb — może być dodatkowym źródłem światła, które rozjaśnia wnętrze lub stanowić jedynie subtelny, romantyczny akcent aranżacji.

23
Listwa oświetleniowa z technologią LightGuard® w aranżacji sypialni autorstwa Bluetarpan

Technologia LightGuard®

Niezależnie od zastosowania sztukaterii, warto postawić na sprawdzoną jakość i nowoczesne rozwiązania produkcyjne. Technologia LightGuard® to opatentowany system, stworzony przez Mardom Decor specjalnie dla naszych listew oświetleniowych. Rozwiązanie to pozwoliło wyeliminować popularny problem związany z prześwitywaniem diod na pasku LED przez materiał. Dzięki opatentowanej technologii listwa oświetleniowa Mardom Decor została w procesie produkcyjnym odpowiednio zagęszczona, dzięki czemu światło jest pięknie rozproszone wokół sztukaterii, zapewniając estetyczne wykończenie wnętrza i doskonały efekt wizualny każdej aranżacji. Mardom Decor jako pierwsza firma na rynku opracowała system eliminowania efektu przebijania światła LED przez powierzchnię listwy.

Tradycyjne listwy dekoracyjne Vs listwa oświetleniowa Mardom Decor

Warto zaznaczyć, że zjawisko prześwitywania diod LED przez tworzywo jest całkowicie naturalnym procesem. Dotychczas, popularnym rozwiązaniem tego problemu było oklejanie taśmą aluminiową oświetlenia LED, eliminując tym samym problem punktowego przebijania diod przez materiał. Wydawać by się mogło, że to niewielka różnica, która nie wpływa znacząco na proces instalacji. W rzeczywistości, zastosowanie technologii Light Guard® pozwoliło uprościć i znacząco skrócić czas montażu, nie wspominając już o całkowitej eliminacji taśmy aluminiowej. Według badań czas ten został zredukowany nawet o 80%.

LightGuard
Listwa oświetleniowa LightGuard® w porównaniu do tradycyjnych listew

Listwy oświetleniowe Mardom Decor

W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór dekoracyjnej sztukaterii, dopasowanej do każdego stylu wnętrzarskiego. Listwy Mardom Decor produkowane są z wysokiej jakości tworzywa PolyForce, które cechuje odporność na zarysowania, wilgoć oraz światło słoneczne. Zostały odpowiednio wyprofilowane z myślą o łatwym i prostym montażu — bez problemu łączymy listwy klejem Fix Pro. Profile posiadają również specjalną przestrzeń, która pozwala na bezproblemowe umiejscowienie z tyłu listwy oświetlenia LED.

Więcej przydatnych informacji o montażu listew Mardom Decor znajdziesz w naszych artykułach na temat: 3 sposoby instalacji listwy przypodłogowej, jak zamontować listwy maskujące karnisz oraz najlepszy klej do sztukaterii polimerowej.

Cechy produktu:

  • opatentowana technologia LightGuard®, zapobiegającą prześwitywaniu diod LED,
  • nowoczesny materiał PolyForce, odporny na wodę oraz żółknięcie pod wpływem UV,
  • łatwy montaż za pomocą jedynie kleju montażowego,
  • pokryte zabezpieczającym primerem — możliwość malowania na dowolny wybrany kolor, pasujący do aranżacji wnętrza (tylko farby na bazie wody).

O innowacyjną technologię LED zostały wzbogacone nasze listwy karniszowe, które dzięki dodatkowej funkcji świetlnej nie tylko zakrywają szyny karniszowe sufitowe, ale także estetycznie podświetlają przestrzeń przy oknie.

QL056
Listwa LED karniszowa QL056 z technologią LightGuard®
MD156
Listwa LED karniszowa MD156 z technologią LightGuard®
QL027
Listwa LED karniszowa QL027 z technologią LightGuard®

Piękny efekt świetlny w pomieszczeniu zapewnią również listwy sufitowe czy listwy przypodłogowe. Dzięki temu, że okalają pomieszczenie, mogą stać się dodatkowym i bardzo klimatycznym źródłem światła. Sztukateria przysufitowa w efektowny sposób zakończy również stare zabudowy kartonowo gipsowe, czy podwieszane sufity, odświeżając wygląd starej aranżacji i dodając jej nowego blasku.

QL007
Listwa oświetleniowa przypodłogowa QL007 z technologią LightGuard®
MD362
Listwa LED sufitowa MD362 z technologią LightGuard®
MDB115_
Listwa LED sufitowa MDB115 z technologią LightGuard®

Do dekoracji wnętrza również doskonale sprawdzą się listwy ścienne oświetleniowe, które można zastosować punktowo — jako ozdoba ramy nad łóżkiem lub wokół całego pomieszczenia jako listwa odcinająca na wysokości 1/3 pomieszczenia.

QL006
Listwa LED ścienna QL006 z technologią LightGuard®
MD024_
Listwa LED ścienna MD024 z technologią LightGuard®
MD016_
Listwa LED ścienna MD016 z technologią LightGuard®

Zobacz więcej inspiracji na naszym Instagramie!

Instagram Mardom Decor
Wpisz np. rodzaj, styl, kolor lub skorzystaj z podpowiedzi poniżej

Wystąpił błąd podczas zmiany ilości, prosimy spróbować ponownie.

Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Zapisaliśmy Twój adres.
Jesteśmy w kontakcie!

Dziękujemy za Twój czas!

Twoja odpowiedź jest dla nas bardzo cenna.