Szybki kontakt

Najlepsze listwy przypodłogowe

13.02.2023 3 min

Wybierając sztukaterię, stajemy przed trudnym wyzwaniem. Jakie listwy przypodłogowe wybrać, aby w pełni spełniały nasze oczekiwania zarówno wizualne, jak i jakościowe? Zdajemy sobie sprawę z tego, że na rynku istnieje wiele opcji, przez co wybór idealnych listew przypodłogowych jest jeszcze trudniejszy.

Listwy przypodłogowe jako element aranżacji ściennej nadają wnętrzu niepowtarzalnego klimatu
Listwy przypodłogowe Mardom Decor elementem aranżacji ściennej

Jakie listwy przypodłogowe wybrać?

Skupmy się na parametrach technicznych. Wybierając sztukaterie do naszego domu, powinniśmy przede wszystkim kierować się jakością. Dobre listwy powinny być trwałe, nie ulegać deformacji wraz z czasem użytkowania, ale także powinny cechować się doskonałym wyglądem. Dobrym przykładem są listwy przypodłogowe pcv — tanie i ogólnodostępne. Kolorystyką często przypominają drewniane listwy. Jednak listwy plastikowe zawsze wyglądają sztucznie, świecąc się nieestetycznie, a co więcej — łatwo ulegają odkształceniom i uginają się pod wpływem nacisku. Niestety już po kilku latach użytkowania widać na nich wyraźne zużycie. Na jakie rodzaje listew przypodłogowych w takim razie powinniśmy zwrócić uwagę? Zdecydowanie powinny to być listwy odporne na uszkodzenia mechaniczne, o zwiększonej twardości.

Listwy przypodłogowe poliuretanowe Mardom Decor powstały z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Opatentowana technologia ScratchShield® pozwoliła ekstremalnie utwardzić materiał, dzięki czemu listwy się nie rysują. ScratchShield® powstała dzięki zwiększeniu udarności i odporności uderzeniowej zarówno warstwy wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Dzięki zastosowaniu utwardzaczy polimerowych, warstwy zewnętrznej, twardość wzrosła o minimum 40% w stosunku do tradycyjnych profili, nieposiadających tej technologii. Liczby robią wrażenie, a co więcej różnica jest widoczna gołym okiem — listwy podłogowe poliuretanowe Mardom Decor nie ulegają zniszczeniu przy próbie zarysowania ich ostrym narzędziem. Listwy uzyskują najlepsze wyniki na rynku podczas pomiaru twardościomierzem.

Co wyróżnia Mardom Decor?

Listwy wykonane są ze specjalnego materiału PolyForce, który cechuje się wysoką gęstością, a co za tym idzie niezwykłą trwałością materiału, odporną na uderzenia odkurzaczem czy przypadkowe zarysowania. Dodatkowo nasze listwy przypodłogowe poliuretanowe są w pełni wodoodporne. W przeciwieństwie do listwy MDF nie rozwarstwiają się, są odporne na pęcznienie pod wpływem zmian temperatury, czy wilgotności otoczenia. Dzięki temu doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach narażonych na nieustanny kontakt z wodą jak kuchnie, łazienki, a nawet baseny.

Listwy przypodłogowe poliuretanowe MD8300 gotowe do malowania
Listwa przypodłogowa poliuretanowa Mardom Decor MD8300
Listwy przypodłogowe poliuretanowe MD016 gotowe do malowania
Listwa przypodłogowa poliuretanowa Mardom Decor MD016
Listwy przypodłogowe poliuretanowe QL019 gotowe do malowania
Listwa przypodłogowa poliuretanowa Mardom Decor QL019

Specjalnie z myślą o naszych najbardziej wymagających klientach stworzyliśmy specjalną linię produktów z kategorii Premium. Są to listwy podłogowe, które zostały pokryte ekskluzywną powłoką, gwarantującą piękne satynowe wykończenie. Tego rodzaju listwy nie wymagają malowania, można je od razu przymocować bezpośrednio do ściany. Natomiast tradycyjne matowe, białe listwy można samodzielnie pokryć farbą na bazie wody i dopasowywać do aranżacji wnętrza.

Co więcej, listwy przypodłogowe poliuretanowe Mardom Decor są odporne na promieniowanie UV. Oznacza to, że mogą być zamontowane w nasłonecznionych miejscach, bez obaw o zżółknięcie materiału.
Dodatkowo nasze listwy powstają z myślą o środowisku. PolyForce to materiał w pełni nadający się do recyklingu.

Jak dobrać listwy przypodłogowe?

W Mardom Decor znajdziecie szeroki wybór listew przypodłogowych, zapewniających estetyczny wygląd każdemu pomieszczeniu niezależnie od wybranego stylu. Listwy doskonale sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, klasycznych, ale także skandynawskich, czy vintage. Jak poprawnie dobrać listwy przypodłogowe do naszego wnętrza?

Listwy przypodłogowe poliuretanowe Mardom Decor w klasycznym wnętrzu
Aranżacja pomieszczenia z toaletką w stylu modern classic

Po pierwsze zadbaj o to, by listwy były odpowiednio szerokie. Oprócz aspektów estetycznych listwy pełnią też bardzo ważną funkcję — zakrywają szczelinę dylatacyjną powstałą podczas montażu paneli oraz ukrywają kable. Odpowiedni typ listew bez problemu znajdziesz na naszej stronie w zakładce Listwy Przypodłogowe. Pamiętaj, aby zwrócić szczególną uwagę na podaną szerokość.

To tylko kilka uniwersalnych rad, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu

Więcej na ten temat znajdziesz we wpisie Jak wybrać odpowiednie listwy przypodłogowe?

Tradycyjne listwy przypodłogowe poliuretanowe Mardom Decor w kolorze białym można bez problemu pokryć dodatkową warstwą farby, dzięki czemu z łatwością dopasujesz ich kolor do otoczenia, nawet po wcześniejszym pomalowaniu ścian. Możesz zdecydować się na odcień korespondujący ze ścianami lub wręcz przeciwnie — postawić na wyrazisty kontrast.

Zobacz więcej inspiracji na naszym Instagramie!

Instagram Mardom Decor
Wpisz np. rodzaj, styl, kolor lub skorzystaj z podpowiedzi poniżej

Wystąpił błąd podczas zmiany ilości, prosimy spróbować ponownie.

Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Zapisaliśmy Twój adres.
Jesteśmy w kontakcie!

Dziękujemy za Twój czas!

Twoja odpowiedź jest dla nas bardzo cenna.