Szybki kontakt

Jak wykorzystać lamele w przestrzeni biurowej?

23.04.2024 4 min

Myśląc o biurach, coraz rzadziej wyobrażamy sobie zimne, betonowe przestrzenie urządzone w szarościach, z mikro biurkami obłożonymi stosem dokumentów. Współczesne biura coraz częściej zaskakują swoją architekturą, wprowadzając świeże i nowoczesne rozwiązania wnętrzarskie. Lamele w przestrzeni biurowej stanowią jeden z takich nowoczesnych akcentów, które mogą znacząco wpłynąć na estetykę i funkcjonalność miejsca pracy.

Lamele drewniane Mardom Decor L0205 w aranżacji biura

Choć dużo nam jeszcze brakuje, by pod względem architektury i sposobu organizacji pracy stać się drugą siedzibą Googla, to jednak widać współcześnie duże zmiany w podejściu do organizacji i aranżacji miejsca pracy. Jak to mówią wszystko po kolei, małymi kroczkami 😉 Dziś, obok kolorowych plakatów i nietypowych mebli w postaci gruszek, lamele dekoracyjne zdobywają biurowe przestrzenie, które zmieniają charakter pomieszczenia i dodają mu funkcjonalności. Jak zatem wykorzystać ten niepozorny, ale efektowny element we wnętrzach biurowych? O tym dzisiaj.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

Lamele dekoracyjne dla optycznego powiększenia przestrzeni biurowej

Na początku warto zaznaczyć, czym są lamele – to dekoracyjne listwy pionowe, umieszczone obok siebie symetrycznie w idealnych odstępach. Najczęściej w odcieniach drewna, ale dostępne są również wersje kolorowe w bieli, czerni czy szarościach. Na rynku dostępne są różne typy lamelek, w tym lamele wolnostojące, z których najczęściej wykonuje się ściankę ażurową, oraz lamele na ścianę, mocowane na płycie. Choć mogą kojarzyć się z niegdyś popularną boazerią, nowoczesne modele nie mają z nią nic wspólnego, wyróżniając się nowoczesnym designem- są nie tylko piękne, ale i praktyczne, dostępne w wielu wersjach, które można dopasować do każdego wnętrza.

Lamele ścienne białe w open space w biurze

Montaż lameli pionowych na ścianie może znacząco wpłynąć na optyczne powiększenie przestrzeni biurowej. Pionowe linie lameli wydłużają optycznie pomieszczenie, podnosząc wizualnie sufit, co sprawia, że wnętrze wydaje się wyższe. Dodatkowo kolorystyka lameli ma kluczowe znaczenie dla odbioru przestrzeni – jasne, odbijające światło kolory mogą rozświetlić pomieszczenie i wizualnie je powiększyć. W ofercie Mardom Decor dostępne są lamele pokryte lakierem SupremeSatin® w białym kolorze RAL9003, które są gotowym rozwiązaniem, idealnym do montażu na ścianie. Alternatywnie, można wybrać panele ścienne białe dedykowane do malowania na dowolny kolor. Specjalny matowy primer sprawia, że powierzchnia jest idealnie wygładzona i przygotowana do pokrycia warstwą barwnika, co pozwala na uzyskanie spójnego wyglądu z resztą ścian, dodając ciekawej struktury bez pomniejszania optycznego przestrzeni. Dzięki tym rozwiązaniom lamele pionowe staną się nie tylko elementem ozdobnym, ale praktycznym narzędziem w projektowaniu nowoczesnych przestrzeni pracy.

Lamele ścienne jako dekoracja i branding

Dekoracyjna ściana z lameli ściennej może stanowić doskonałe tło dla wyeksponowania logo firmy, co zwiększa jego widoczność i rozpoznawalność. Użycie lameli do tego celu nadaje przestrzeni elegancki, nowoczesny charakter, jednocześnie podkreślając profesjonalizm i unikalność marki. Co więcej, zastosowanie lameli jako elementu dekoracyjnego umożliwia ciekawą grę kolorów i faktur, co dodatkowo wzbogaca estetykę wnętrza i tworzy doskonałe tło dla każdego elementu brandingowego.

Ekspozycja Lamelli Mardom Decor L0203

Lamele można również z powodzeniem wykorzystać do ozdoby recepcji, która jest najczęściej pierwszym elementem, jaki zauważają goście wchodzący do biurowca. Ich zastosowanie w formie dekoracji ściennej nada pomieszczeniu luksusowego charakteru, wpływając również na postrzeganie marki. Dzięki swojej modułowej budowie i łatwości montażu, lamele dekoracyjne Mardom Decor są doskonałym rozwiązaniem do szybkiego i efektywnego odświeżenia wyglądu biura — to nie pojedyncze lamele ścienne, a nowoczesna forma paneli, składająca się z pakietu kilku listewek. Specjalny system zamków sprawia, że idealnie łączą się ze sobą, eliminując potrzebę ręcznego dostosowywania odstępów między listewkami. Montaż lameli odbywa się przy użyciu jedynie kleju, co pozwala na szybkie i łatwe odmienienie wyglądu pomieszczenia, bez dodatkowych kosztów związanych z remontem. Taki sposób montażu jest nie tylko prosty, ale także pozwala na zachowanie najwyższej estetyki bez widocznych śladów łączenia. Wykończenie wnętrza z użyciem lameli ściennych może wzbogacić wygląd wnętrza, ale też wpłynąć pozytywnie na postrzeganie marki.

Wydzielanie stref

Lamele ścienne to nowoczesne rozwiązanie aranżacyjne umożliwiające efektywne i estetyczne wydzielenie różnych stref w otwartym biurze, jednocześnie zachowując jego przestronność. Wykorzystanie lameli na płytach do tworzenia przejść między różnymi obszarami biura, takimi jak strefa pracy i strefa relaksu czy z holu do sali konferencyjnej, jest nie tylko praktyczne, ale również wprowadza element nowoczesnego designu. Lamelki doskonale sprawdzą się również w formie dekoracji np. gabinetu szefostwa lub sal konferencyjnych. Lamele ścienne pozwalają na bezproblemowy montaż na fragmencie ściany, ich instalacja jest szybka i łatwa, co umożliwia dynamiczne zarządzanie przestrzenią i elastyczne dostosowanie biura do bieżących potrzeb użytkowników. Ponadto mogą znacząco poprawić estetykę biura, wprowadzając element nowoczesnego designu, który może być harmonijnie dopasowany do ogólnej koncepcji wnętrza. Dzięki takim rozwiązaniom, biuro nie tylko zyskuje na funkcjonalności, ale staje się również bardziej przyjazne i komfortowe dla wszystkich użytkowników.

Wybierając lamele ścienne postaw na funkcjonalność

Lamele ścienne wykonane nie tylko zwiększają estetykę wnętrza, ale również pełnią kluczową funkcję użytkową, wpływając na bezpieczeństwo i organizację przestrzeni biurowej. Idealnie sprawdzają się jako rozwiązanie na ścianę TV w sali konferencyjnej, gdzie mogą skutecznie maskować kable i inne nieestetyczne elementy sprzętu biurowego. To doskonały sposób na utrzymanie porządku i estetycznego wyglądu, minimalizując jednocześnie ryzyko uszkodzeń mechanicznych sprzętu, co jest niezwykle ważne w profesjonalnych środowiskach pracy.

Lamele drewniane Mardom Decor L0102 w odcieniu beżu w biurze

Lamele ścienne wyciszające mogą pełnić również funkcję paneli akustycznych, co czyni je doskonałym wyborem zarówno do sal konferencyjnych, jak i pomieszczeń biurowych, gdzie dźwięk spełnia ważną rolę. Doskonałe właściwości akustyczne sprawiają, że lamele ścienne tłumią hałas, redukują echo i pogłos, poprawiając akustykę wnętrza. Można je instalować w strefach wymagających szczególnej ciszy, takich jak obszary pracy zespołowej, zapewniając tym samym lepsze warunki do pracy wymagającej skupienia i komunikacji. Zastosowanie lameli ściennej w biurze typu open space pozwala na zachowanie otwartego planu, jednocześnie zwiększając komfort akustyczny, co jest kluczowe dla efektywności i samopoczucia pracowników.

Przetestuj jakość naszych lameli — odbierz darmową próbkę i przekonaj się sam!

Zamów bezpłatne próbki

Funkcjonalność paneli ściennych w przestrzeni biurowej to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim trwałości i wytrzymałości. Biuro to przestrzeń intensywnie użytkowana, narażona na nieustanne uszkodzenia – od kopnięć po oblania kawą. Dlatego też lamele ścienne Mardom Decor wykonane z polistyrenu PolyForce o wysokiej gęstości są doskonałą opcją dla każdego biura poszukującego nie tylko piękna, ale i funkcjonalności. Nieporowata powierzchnia lameli jest w 100% odporna na działanie wody, co znacznie ułatwia utrzymanie ich w czystości i dobrym stanie przez wiele lat użytkowania. Dodatkowo zastosowanie technologii ScratchShield® (stosowanej do najbardziej wymagających listew przypodłogowych) znacząco zwiększyło ich odporność na uszkodzenia mechaniczne, zapewniając długotrwałe użytkowanie bez utraty jakości i estetyki.

Lamele drewniane pionowe jako elementy wykończeniowe na ścianach

Choć drewniany dekor dodaje wnętrzom ciepła i przytulności, prawdziwe lamele drewniane pionowe mogą być kosztowne i zdecydowanie mniej wytrzymałe. Są podatne na działanie wody oraz łatwo ulegają zarysowaniom i innym uszkodzeniom mechanicznym. To sprawia, że ich użytkowanie w intensywnie eksploatowanych przestrzeniach biurowych może być problematyczne. W przeliczeniu na to ile kosztują lamele ścienne wykonane z drewna, względem trwałości, ich montaż może okazać się nieopłacalny. Współczesne biura wymagają materiałów, które są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również odporne i długotrwałe. Dlatego też pomimo naturalnego piękna, zdecydowanie nie polecamy lameli ściennych wykonanych z prawdziwego drewna do aranżacji wnętrz biurowych.

Jednak istnieje doskonała alternatywa, która łączy estetyczne zalety drewna z wytrzymałością nowoczesnych materiałów. Lamele drewniane Mardom Decor, wykonane w technologii tłoczonej laminacji, to idealny przykład produktów o wysokiej estetyce i wytrzymałości. Dzięki metodzie embossingu subtelne żłobienia w materiale idealnie nakładają się na wzór linii oraz słoi, co w efekcie doskonale naśladuje wygląd naturalnego drewna jak np. dąb naturalny. Lamelli Mardom Decor to doskonałe rozwiązanie do wystroju wnętrz biurowych — wykonane z trwałego polistyrenu, w hiperrealistyczny sposób naśladuje naturalny surowiec.

Zobacz więcej inspiracji na naszym Instagramie!

Instagram Mardom Decor
Wpisz np. rodzaj, styl, kolor lub skorzystaj z podpowiedzi poniżej

Wystąpił błąd podczas zmiany ilości, prosimy spróbować ponownie.

Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Zapisaliśmy Twój adres.
Jesteśmy w kontakcie!

Dziękujemy za Twój czas!

Twoja odpowiedź jest dla nas bardzo cenna.