Szybki kontakt

Łazienka w stylu francuskim :)

Styl francuski nie często pojawia się we współczesnych wnętrzach, a szkoda. To pełne klasy i stylu pomieszczenia, zaprojektowane z myślą o łączeniu różnych epok w monochromatycznej palecie barw. Charakterystyczny kontrast jasnych odcieni – bieli i beży z intensywną czernią wielu może przerażać. To nie są łatwe połączenia, zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach jakimi są łazienki. Jednak projekt @aristo.interiordesign udowadnia, że da się elegancko, praktycznie i co więcej – w tak problematycznym pomieszczeniu jakim jest łazienka.

Styl francuski to mieszanka różnych epok z dużym poszanowaniem dla klasycznej architektury. Sztukateria jest jednym z takich klasycznych elementów, bez którego wnętrza urządzone w stylistyce francuskiej nie mogą się obejść! Jednak wybierając listwy dekoracyjne do łazienki – pomieszczenia nieustannie narażonego na kontakt z wodą – należy wybierać produkty wysokiej jakości, odporne na zmienną temperaturę oraz wodę. Sztukateria Mardom Decor produkowana jest z duropolimeru PolyForce (specjalnej mieszanki polimerów z uszlachetniaczami), który cechuje się 100% wodoodpornością. Materiał ten jest w pełni bezpieczny i doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach z podwyższoną wilgotnością.

W łazience zostały zastosowane dwa rodzaje listew dekoracyjnych: przysufitowe oraz ścienne. Jako sztukaterię sufitową zastosowano model MD213. To wyrazista listwa o eleganckim zdobieniu. Wybrana wysokość 8 cm sprawia, że listwa przysufitowa jest wyrazistym akcentem wnętrza – jest zdecydowanie widoczna, w efektowny sposób łączy linie sufitu ze ścianami, ale nie dominuje pomieszczenia ze względu na jasny kolor, który doskonale koresponduje z płytkami oraz sufitem. Na ścianach listwy ścienne MD003 w formie klasycznych ekranów – to właśnie ten zabieg dodaje wnętrzu klasy i elegancji. W środek dekoracyjnych ramek ściennych wkomponowano elementy użytkowe, takie jak kaloryfer o nowoczesnej formie. Połączenie tych dwóch elementów jest esencją stylu francuskiego – nowoczesność połączona z klasyką.

Ramki ścienne z listew MD003 zostały zamontowane w formie pionowych prostokątów. Sięgają niemal od podłogi aż po sufit. Zabieg ten wydłuża optycznie pomieszczenie, powiększając je. To ważne w kontekście małych pomieszczeń takich jak łazienka. Listwa MD003 posiada technologię ScratchShield®, która utwardza powierzchnię, chroniąc ją przed uszkodzeniami mechanicznymi. To ważne w przypadku sztukaterii zamontowanej na takiej wysokości.

Na sam koniec – kolory! Na ścianach łazienki zastosowano intensywną czerń, która dodaje aranżacji elegancji i luksusu. Ramki sztukateryjne pokryto tym samym kolorem, tworząc spójną i harmonijną całość. Listwy Mardom Decor pokryte są specjalnym primerem, który umożliwia bezproblemowe przemalowanie powierzchni na dowolny kolor – w tym również intensywną czerń.

Zobacz więcej inspiracji na naszym Pintereście!

Pinterest Mardom Decor
Wpisz np. rodzaj, styl, kolor lub skorzystaj z podpowiedzi poniżej

Wystąpił błąd podczas zmiany ilości, prosimy spróbować ponownie.

Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Zapisaliśmy Twój adres.
Jesteśmy w kontakcie!

Dziękujemy za Twój czas!

Twoja odpowiedź jest dla nas bardzo cenna.