Szybki kontakt

Granat we wnętrzach

Przepełnione sztukaterią wnętrza w intensywnych kolorach zdecydowanie mają w sobie „to coś”. Nasycone odcienie ożywiają i dodają energii. Listwy nabierają wówczas nowego wymiaru i sprawiają, że każdy projekt staje się niepowtarzalny. Tylko spójrzcie na dzieło Unico Wnętrze w intensywnym granacie. To doskonałe połączenie wyrazistej sztukaterii z intensywnym kolorem. Jeśli marzą Wam się piękne, designerskie wnętrza, pełne barw musicie zwrócić uwagę na kilka elementów.

W aranżacji został wykorzystany jeden dominujący kolor. Ściana, jak i listwy sztukateryjne zostały pokryte tą samą farbą. Nie jest to jednak obligatoryjne. Bardzo często listwy pozostawiane są w oryginalnym, białym kolorze. Stają się wówczas kontrastującym elementem wnętrza, dając ciekawy efekt aranżacyjny. Tym razem zdecydowano się na jednolity kolor, dzięki czemu sztukateria podkreśla pomieszczenie, nadając płaskiej ścianie trójwymiarowości. To doskonały sposób dla początkujących na wprowadzenie do wnętrza intensywnych barw.

Dbałość o detale. Bardzo często projektując swoje pomieszczenia, zapominamy o listwach przypodłogowych. Powinniśmy o nich pamiętać, bo są swoistą ramą, która okala wnętrze. W tej aranżacji użyto listew przypodłogowych MD027, które charakteryzuje pojedynczy frez. One również zostały pomalowane granatową farbą, korespondującą z resztą aranżacji. Dzięki temu wnętrze wygląda spójnie i zyskuje designerski look.

Listwy sztukateryjne tworzą wyraziste, podwójne ramy ścienne. Dla wzmocnienia efektu trójwymiarowości zostały wykorzystane dwa rozmiary sztukaterii – większe MD346 o wysokości 6,1 cm, po zewnętrznej stronie oraz mniejsze MD325 o wymiarach 4,1 cm, po wewnętrznej części. Wybierając listwy ścienne, zadbano o to, by posiadały głębokie żłobienia, układające się we wzór schodów. Ich kształt został dodatkowo podkreślony intensywnym odcieniem granatu, dzięki czemu z pozoru subtelna aranżacja stała się niezwykle wyrazista.

Do wnętrza zostały dobrane wysokiej jakości, eleganckie dodatki, które doskonale dopełniają obraną stylistykę. Wyrazista sztukateria ścienna została skonfrontowana z miękkimi materiałami, a głęboki granat podkreślono designerskimi lampami oraz stolikiem w kolorze złota.

Zobacz więcej inspiracji na naszym Pintereście!

Pinterest Mardom Decor
Wpisz np. rodzaj, styl, kolor lub skorzystaj z podpowiedzi poniżej

Wystąpił błąd podczas zmiany ilości, prosimy spróbować ponownie.

Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Zapisaliśmy Twój adres.
Jesteśmy w kontakcie!

Dziękujemy za Twój czas!

Twoja odpowiedź jest dla nas bardzo cenna.