Minimalistyczne wnętrze w klasycznej aranżacji

Przestrzenne wnętrze, urządzone w minimalistycznym stylu, którego główną dekoracją są listwy ścienne. To właśnie dom Kingi oraz Dawida z profilu @domprzyulicypolnej. To piękne pomieszczenie, które łączy klasyczne, eleganckie ramki ścienne z nowoczesną techniką aranżacji wnętrz. Efektowne i proste w wykonaniu.

Pomieszczenie jest przestrzenne, nie tylko dzięki zachowaniu otwartej konstrukcji wnętrza. Dużą rolę w tej aranżacji odgrywa minimalizm. Brak nadprogramowych foteli, koszyków czy regałów zapychających pokój. Zamiast tego zdecydowano się na klasyczną dekorację ścienną w postaci ekranów, które doskonale wypełniają płaską przestrzeń, nadając jej trójwymiarowości. Pusta ściana, pomimo tak minimalistycznej dekoracji nabrała kształtu, stając się interesującym, miłym dla oka dodatkiem, który nie przytłacza. W tym przypadku idealnie pasuje stwierdzenie „mniej znaczy więcej”.

Dużą rolę odgrywa również kształt oraz sposób ułożenia ekranów ściennych. Listwy MD413 Mardom Decor zostały zamontowane w trzech rzędach, przybierając formę pociągłych prostokątów. W dolnej części zamontowano mniejsze ramki, które stanowią doskonałe przedłużenie wzoru. Zastosowanie wolnej przestrzeni do podziału dekoracji ściennej sprawiło, że wzór jest jeszcze bardziej wyrazisty, ale jednocześnie zachowuje minimalistyczną formę. Użycie listew ściennych MD413 w tej aranżacji okazało się strzałem w dziesiątkę. To klasyczny w formie, pozbawiony ornamentacyjnych wzorów profil, który cechuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na zarysowania dzięki innowacyjnej technologii ScratchShield®.

Ułożenie ekranów ściennych zostało dokładnie przemyślane. Ramka pośrodku jest największa, dzięki czemu skutecznie skupia wzrok w środkowej części pomieszczenia. Właśnie w tym miejscu, w części jadalnianej został ustawiony stół, stając się najważniejszym elementem aranżacji.

Listwy dekoracyjne MD413 zostały dodatkowo wyeksponowane dzięki pomalowaniu ich ciemnym odcieniem, dokładnie tym samym co kolor ściany. Sztukateria Mardom Decor pokryta jest specjalnym primerem, który wygładza listwy i zwiększa przyczepność pigmentu do powierzchni. Dzięki temu listwy ścienne maluje się z łatwością na dowolny kolor, a pigment jest zawsze intensywny i wyrazisty. Warto zauważyć, że jedynie ściana ze sztukaterią została pomalowana na kontrastowy odcień, dzięki czemu jeszcze bardziej przyciąga wzrok. Odcień ten koresponduje z meblami, dzięki czemu aranżacja jest spójna w całym domu.

Zobacz więcej inspiracji na naszym Pintereście!

Pinterest Mardom Decor
Wpisz np. rodzaj, styl, kolor lub skorzystaj z podpowiedzi poniżej

Wystąpił błąd podczas zmiany ilości, prosimy spróbować ponownie.

Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Zapisaliśmy Twój adres.
Jesteśmy w kontakcie!

Dziękujemy za Twój czas!

Twoja odpowiedź jest dla nas bardzo cenna.