Szybki kontakt

Metamorfoza gabinetu

Własny gabinet to obecnie marzenie wielu z nas, a przynajmniej tych, którym praca zdalna nie jest obca 😉 To doskonałe miejsce, żeby odciąć się od domowego zgiełku i w pełni skupić na pracy, czy prywatnych projektach. Jednak biurko i komputer to za mało. W końcu w naszym gabinecie spędzamy mnóstwo czasu i warto zadbać o to, by był w pełni funkcjonalny, ale również cieszył oko. Właśnie z takiego założenia wyszła Karolina Pach, tworząc własnoręcznie, swój wymarzony gabinet. Został on urządzony w klasycznym stylu. Już na pierwszy rzut oka widać dekoracyjne sztukaterie oraz dominującą biel w pomieszczeniu z delikatną tapetą ścienną. Przestrzeń została podzielona wizualnie na dwie strefy – do pracy oraz drobnego wypoczynku.

Przestrzeń „robocza” została ozdobiona dekoracyjną tapetą i zajmuje 2/3 ściany. Dolna część to sztukateria ścienna, która przybrała postać zdobnej lamperii. Efekt ten został osiągnięty dzięki połączeniu wyrazistej listwy MDD305 wraz z subtelnymi ekranami stworzonymi z MD413. To bardzo przemyślane i efektowne połączenie, które dodaje aranżacji charakteru. Listwa MDD305 to 9 cm profil o głębokich żłobieniach. Świetnie sprawdza się w formie listwy odcinającej i dopełnia pojedyncze ramki stworzone z o wiele mniejszych, bo o wysokości 2,5 cm listwy ścienne. Pomimo znaczącej dysproporcji w rozmiarach profili, kompozycja prezentuje się wspaniale, przypominając elegancką boazerię angielską.

Przestrzeń wypoczynkowa to powtórzenie efektownego wzoru imitującego lamperię wraz z symetrycznymi, prostokątnymi ramkami ściennymi. Subtelne listwy ścienne MD413 doskonale sprawdzają się w tej roli, a smukłe ekrany optycznie wydłużają pomieszczenie.

Kropką nad „i” aranżacji jest zastosowanie listwy sufitowej MD137. To nietuzinkowy profil o klasycznym wzorze, który posiada liczne żłobienia w materiale. Listwa sufitowa okala całe pomieszczenie, sprawiając, że pomieszczenie wygląda na dopracowane w każdym calu. Dodatkowo listwa posiada technologię LightGuard®, która umożliwia bezproblemowy montaż, bez konieczności dodatkowego owijania folią aluminiową taśmy LED. Dzięki temu listwa sufitowa doskonale sprawdza się jako klasyczna dekoracja wnętrza, ale również spełnia się w roli dodatkowego oświetlenia.

Zobacz więcej inspiracji na naszym Pintereście!

Pinterest Mardom Decor
Wpisz np. rodzaj, styl, kolor lub skorzystaj z podpowiedzi poniżej

Wystąpił błąd podczas zmiany ilości, prosimy spróbować ponownie.

Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Zapisaliśmy Twój adres.
Jesteśmy w kontakcie!

Dziękujemy za Twój czas!

Twoja odpowiedź jest dla nas bardzo cenna.