Szybki kontakt

Lamele w salonie – montaż i wykorzystanie w aranżacji

04.07.2023 4 min

Drewno to ponadczasowy element aranżacji wnętrz. W przeszłości nasze domy zdobiła boazeria, teraz najnowsze trendy to lamele dekoracyjne. Ulubiony dodatek w projektowaniu salonu. Sposobów na dekorację ściany jest wiele, ale często pragniemy czegoś świeżego i oryginalnego. Taki efekt uzyskasz montując lamele w salonie. Jeśli „lamele” to hasło niewiele Ci znane, nie martw się. Wyjaśniamy od podstaw. Nie będzie długo, lamele to wbrew pozorom nieskomplikowany produkt.

Projekt salonu z wykorzystaniem lameli z kolacji Largo w kolorze dąb jasny.

W Mardom Decor umożliwiamy naszym klientom zamówienia próbek, aby mogli swobodnie sprawdzić wybrane produktu w swoich wnętrzach. Zamów próbkę produktu z aranżacji!

Czym są lamele? Jakie mają zastosowanie w aranżacji wnętrz?

Lamele to trójwymiarowe dekoracje ścienne. Lamele ścienne wykonane są z opatentowanego przez Mardom Decor tworzywa polimerowego o nazwie PolyForce. Sprawia, że lamele dekoracyjne mają szerokie zastosowanie. Są wodoodporne, nie pęcznieją pod wpływem wilgoci, zapobiega to nieestetycznym odkształceniom. Dodatkowo ułatwia ich czyszczenie. Zamiast chemicznych specyfików wystarczy ściereczka z wodą.

Zalety lameli drewnianych nie są tylko estetyczne. Lamele ścienne poprawiają akustykę wnętrza. Dają efekt redukcji dźwięków we wnętrzu i wygłuszają echo.

W salonie lamele ścienne mogą pełnić różne funkcje, nie tylko na głównej ścianie. Ścianki działowe z lameli to oryginalny zabieg na podział przestrzeni. Często stosowany, aby oddzielić salon od jadalni lub kuchni. Ażurowa ścianka działowa, zazwyczaj gipsowa, oddziela poszczególne części wnętrza. Umieszczenie lameli na takiej ściance może stanowić przedłużenie ozdoby ściennej.

Lamele na ścianie TV z kolekcji Largo w odcieniu dąb szary.

Montaż lameli drewnianych  w salonie krok po kroku

Przede wszystkim należy przygotować ścian. Podkreślamy to w rozmowach z klientami, bo wbrew pozorom to kluczowy i niezbędny krok. Musi być odkurzona. Należy również sprawdzić, czy nie znajdują się na niej tłuste plamy.

Zmierz wysokość swojej ściany oraz ułożonych na ziemi lameli. Oczywiście przed zakupem również należy sprawdzić te odległości, natomiast sugerujemy, by przed instalacją na ścianie upewnić się, że nasze obliczenia są poprawne 🙂

Lamele zamontowane mogą być także z listwami przypodłogowymi. Świetny efekt tworzą czarne listwy przypodłogowe i drewniane lamele w odcieniu dąb naturalny.

Pamiętaj, jeśli montujesz lamele ścienne z listwami przypodłogowymi, w pierwszej kolejności zamontuj listwę, następnie lamele.

Drewniane lamele Mardom Dekor zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwić proces montażu. Przed przyklejeniem paneli do ściany, wyznacz pion za pomocą poziomicy i narysuj linię ołówkiem. Kolejnym krokiem jest już klejenie lameli. Niezbędnym produktem jest oczywiście klej. Ważnym jest, by zaopatrzyć się w mocny klej montażowy. Poniżej autorskie dedykowane kleje Mardom Decor.

Klej Mardom MAX sugerujemy w przypadkach trudnych powierzchni, czyli np. w pomieszczeniach, gdzie jest duża wilgotność. W pozostałych przypadkach, gdy Twoje ściany są zagruntowane i gładkie klej MARDOM FIX PRO w zupełności wystarczy.

Lamele na ścianie w salonie

Chociaż lamele ścienne to nowość na rynku, sprawdzą się także w klasycznych wnętrzach. W tym przypadku polecamy kolekcję Medio. Listewki mają szerokość 2,6 cm, co wygląda delikatniej niż bardziej geometryczne i wąskie kolekcje Stretto i Largo.

Zastosowanie lameli jest bardzo szerokie. Lamele w salonie mogą służyć jako dekoracja sufitu. Sekret tkwi w ich prostocie. Są subtelnym dodatkiem i nie odbierają wnętrzu przestrzeni, dlatego lamele drewniane możesz wykorzystać nawet w mieszkaniu o mniejszym metrażu.

Białe lamele pomalowane na czarny kolor.

Kolekcja Largo w kolorze szarego dębu.

Nie przegap inspirujących nowości na naszej stronie!

Zapisz się do newslettera Mardom Decor

Wpisz np. rodzaj, styl, kolor lub skorzystaj z podpowiedzi poniżej

Wystąpił błąd podczas zmiany ilości, prosimy spróbować ponownie.

Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Zapisaliśmy Twój adres.
Jesteśmy w kontakcie!

Dziękujemy za Twój czas!

Twoja odpowiedź jest dla nas bardzo cenna.