Szybki kontakt

Drewniane lamele ścienne, bestseller wnętrzarski

13.06.2023 4 min

Pomysł na dekorację ściany ma zazwyczaj dwa etapy. W pierwszej kolejności myślimy o wymarzonej aranżacji wnętrz. Kolejny etap to nałożenie „filtra” praktyczności, który zwykle weryfikuje nasze pomysły. Rozwiązaniem, które jest, zarówno praktyczne, jak i estetyczne są drewniane lamele ścienne. Tę ciekawą alternatywę możesz zastosować nawet w jasnych wnętrzach, ponieważ lamele na ścianę Mardom Decor występują aż w sześciu kolorach. Te w białym kolorze możesz pomalować na dowolny kolor. Zapraszamy do lektury, by dowiedzieć się więcej o lamelach 🙂

Drewniane lamele wysokiej jakości płyty mdf ile kosztuje ścianka z drewnianych lameli?
Lamele ścienne z oświetleniem LED w aranżacji garderoby z toaletką.

Drewniane lamele ścienne, koncepcja do każdego pomieszczenia

Lamele dekoracyjne możesz wykorzystać w każdym wnętrzu. Poniżej pokażemy Ci najciekawsze aranżacje z lamelami z kolekcji Lamelli by Mardom Decor. Lamele doskonale sprawdzą się nawet w pomieszczeniach użytkowych, takich jak kuchnia czy łazienka. Chociaż może wydawać się, że lamele mają funkcję wyłącznie estetyczną, to ich praktyczne zastosowania są bardzo szerokie. Lamelli by Mardom Decor występują w trzech kolekcjach: Stretto, Medio i Largo.

Lamele drewniane w salonie

Lamele coraz częściej goszczą w salonach 😉 Możesz je zastosować w niejednej stylistyce. Coraz bardziej popularnym stylem, który uwielbia drewno to styl Japandi. Lamele ścienne często są wykorzystywane także we wnętrzach skandynawskich, a te w ciemniejszych odcieniach w przestrzeniach loftowych. Pomieszczenie zyskuje ciekawy element kompozycji i zupełnie nowy wymiar.

Dekoracyjne drewniane lamele ścienne
Ściana z lameli w odcieniu dąb klasyczny.

dodatkowego ożebrowania lamele ścienne dąb naturalny
Lamele w odcieniu dąb jasny w aranżacji salonu z aneksem kuchennym.

Lamele drewniane w kuchni

Dekoracyjne lamele świetnie sprawdzą się również w kuchni. Lamelli by Mardom Decor są wodoodporne, dlatego nie musisz przejmować się ich trwałością czy wyglądem. Efektem połączenia tworzywa polimerowego PolyForce i autorskiej technologii ScratchShield jest wysoka jakość, która stanowi czołowy atut naszych lameli.

lamele drewniane na ścianę lamele drewniane aranżacje Lamele Drewniane W Kuchni
Lamele z kolekcji Stretto w odcieniu białym pomalowane na czarno.

Lamele drewniane w sypialni

Lamele dekoracyjne polecamy szczególnie do sypialni ze względu na poprawę akustyki we wnętrzu. Zamontowanie lameli pozytywnie wpływa na akustykę wnętrza. Wygłusza echo i redukuje niechciane odgłosy. Akustyczny komfort w sypialni to coś, co z pewnością docenisz. Lamele ścienne to dodatek, który sprawdzi się w różnych stylach sypialni.

Szukasz inspiracji z lamelami w sypialni?

Przygotowaliśmy artykuł, w którym zebraliśmy najciekawsze propozycje!

5 pomysłów na lamele w sypialni

Lamele drewniane w przedpokoju

Modny design lameli może witać Cię już od progu. Z powodzeniem możesz uwzględnić lamele w projekcie przedpokoju. Szczególnie w tym pomieszczeniu lamele nie będą pełnić tylko funkcji dekoracji, ale przede wszystkim praktycznego wykończenia ściany. Ściany w przedpokoju są kłopotliwym obszarem. Często nieświadomie dotykamy dłońmi ścian, a te brudzą się zaskakująco szybko. Warianty montażu lameli są nieograniczone. Możesz je wykorzystać jako część szafki lub wieszaka. Poniżej nasze ulubione aranżacje, czyli ściany w drewnie z lameli.

Lamele płyty laminowanej dąb natura lamele drewniane pionowe na ścianę
Aranżacja przedpokoju z lamelami w odcieniu dąb naturalny.

ile kosztuje metr drewnianych lamelek? lamele drewniane na ścianę w przedpokoju
Aranżacja przedpokoju i wykorzystanie lameli jako półki. Kolekcja Stretto.

Lamele drewniane w łazience

Lamele są w pełni wodoodporne. Z powodzeniem będą praktycznym dodatkiem na ściany w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, takich jak łazienki. W sytuacji zalania, bezpośredni kontakt z wodą nie wpłynie na wygląd lameli. Dlatego, tak jak w aranżacji poniżej, możesz zamontować je na ścianie obok wanny lub umywalki.

lamele drewniane w łazience lamele drewniane aranżacje
Aranżacja łazienki z wykorzystaniem lameli w kolorze dąb klasyczny.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu drewnianych lameli?

Możesz zamówić próbki lameli i sprawdzić, która z kolekcji oraz który odcień Ci odpowiadają. Zawsze doradzamy, aby próbki sprawdzić kilkukrotnie w ciągu dnia, o różnych porach. Zobaczyć, jak lamele dekoracyjne wyglądają w naturalnym świetle, ale także z zamontowanym oświetleniem.

Należy także podjąć decyzję, czy chcemy montować listwy przypodłogowe lub sufitowe. Jeśli tak, listwy należy zamontować w pierwszej kolejności. Lamele na ścianę Mardom Decor występują w optymalnej długości 270 cm. Jeśli będziesz chciał skrócić lamele, użyj do tego piły ręcznej lub ukośnicy elektrycznej.

Zobacz ofertę listew wykończeniowych Mardom Decor

Lamelli by Mardom Decor możesz montować z listwami dekoracyjnymi. Poznaj naszą ofertę:

Listwy wykończeniowe Mardom Decor

Jakie są wymiary drewnianych lameli?

Produkty z linii Lamelli by Mardom Decor występują w dwóch długościach o wymiarach: 270 cm oraz 200 cm. Nasze lamele nie wymagają tworzenia specjalnej konstrukcji. Panele są przygotowane do bezpośredniego przyklejenia do ściany. Więcej o montażu w kolejnym akapicie.

275 cm 275 cm Lamele pionowe
Kolekcja Largo
dekoracyjne lamele lamele na ścianę lamele drewniane pionowe
Kolekcja Medio
pionowe listwy, dąb wotan zastosować zarówno klej montażowy
Kolekcja Stretto

Drewniane lamele ścienne, bezproblemowy i szybki montaż

Jak zamontować lamele drewniane? Podstawą jest przygotowanie ściany. Musi być odkurzona i odtłuszczona. Jeśli ściany są uszkodzone lub znajdują się na nich jakieś niedoskonałości, należy je zagruntować. Lamelli to nowatorskie panele ścienne opracowane przez Mardom Decor, które nie składają się z pojedynczych lamelek w formie listwy montażowej.

Lamele ścienne Mardom Decor mają formę paneli, które są produktem końcowym. To znaczy, że otrzymujesz panel gotowy do zamontowania na ścianę. Wystarczy nałożyć klej montażowy na tylną część paneli. Bez tworzenia specjalnej konstrukcji. Na co przykleić drewniane lamele? Stworzyliśmy dwa kleje montażowe, które ułatwią ich montaż. W przypadku klejenia lameli do nierównych powierzchni lub w pomieszczeniach o dużej wilgotności sugerujemy wybrać klej montażowy o silnym wiązaniu Mardom MAX. Przy montażu lameli na gładkich ścianach polecamy klej Mardom FIX PRO.

Aranżacje warte uwagi

Poniżej prezentujemy najciekawsze aranżacje. Zapraszamy także na naszego Pinteresta po stałą dawkę inspiracji wnętrz 🙂

Lamele drewniane aranżacje Lamele drewniane salon
Aranżacja salonu – lamele pomalowane na odcień butelkowej zieleni.

Lamele drewniane salon Lamele drewniane aranżacje
Lamele w odcieniu dąb ciemny z półką na książki.

Wpisz np. rodzaj, styl, kolor lub skorzystaj z podpowiedzi poniżej

Wystąpił błąd podczas zmiany ilości, prosimy spróbować ponownie.

Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Zapisaliśmy Twój adres.
Jesteśmy w kontakcie!

Dziękujemy za Twój czas!

Twoja odpowiedź jest dla nas bardzo cenna.