Szybki kontakt

Dekoracyjne panele ścienne, szybki sposób na efekt wow

27.06.2023 4 min

Jak mogliście się już przekonać w Mardom Decor przykładamy wagę do projektowania produktów łatwych montażu. Nie inaczej było z najnowszym projektem, czyli panel ścienny Duna. Dzięki dekoracji ścian można w bardzo szybki sposób zmienić wnętrze. Panele ścienne 3d są więc świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy od pewnego czasu pragną zmienić coś w swoim wnętrzu. Możliwości aranżacji jest naprawdę wiele, a ich przykłady prezentujemy poniżej.

panele ścienne 3d panele ścienne panel ścienny typu produkty pokoju dziecięcego

Panele ścienne 3D

To alternatywna nazwa dla produktu panele ścienne. Panele dekoracyjne są innowacyjnym rozwiązaniem, które nadaje wnętrzom ciekawego, a zarazem efektownego wyglądu. Dzięki swojej trójwymiarowej strukturze dodają głębi i tekstury, dzięki czemu powierzchnia, na której je zamontujesz przestaje być nudna. Wykonane z różnych materiałów, takich jak beton architektoniczny, płyty betonowe. Spotkać można też panele z płyt mdf czy pianki poliuretanowej, a także panele drewniane. Wśród dostępnych na rynku trwałych materiałów, w czołówce znajduje się ten dostępny w naszej ofercie, opracowany przez Mardom Decor PolyForce.

Jego najważniejszą zaletą są specjalne uszlachetniacze, które zwiększają gęstość i trwałość paneli. Materiał PolyForce nie wchłania cząsteczek wody. Dlatego wszystkie panele ścienne wykonane z tego materiału są wodoodporne. Wadą np. płyt mdf jest rozwarstwianie powierzchni pod wpływem wilgoci, co daje nieestetyczny efekt wizualny. Dekoracyjne panele ścienne z kolekcji Duna dzięki odporności na wodę są bardzo praktyczne. Wystarczy kawałek materiału zamoczyć w czystej wodzie, by wyczyścić powierzchnię paneli.

Panele dekoracyjne na ścianę w Twoim domu

To wszechstronne rozwiązanie, które pozwala na kreatywną aranżację każdego wnętrza. Montaż paneli nie ogranicza się jedynie do pokrycia całej ściany, ale daje również możliwość stworzenia efektownego akcentu na wybranym fragmencie. Jedną z propozycji jest zastosowanie paneli jako wezgłowia łóżka w sypialni. To rozwiązanie cieszy się dużą popularnością. Szczególnie, że panele ścienne Mardom Decor możesz pomalować na dowolny kolor, to umożliwia dopasowanie paneli do różnych stylów wnętrza.

Innym interesującym pomysłem jest wykorzystanie paneli dekoracyjnych do tworzenia przestrzeni do przechowywania. Świetnie sprawdzą się jako zabudowa garderoby lub ścianki działowej, która oddziela część sypialnianą od garderobianej. Dzięki uniwersalnym wymiarom – jeden panel ma szerokość 24,7 cm i występuje w dwóch wysokościach 200 cm i 270 cm – masz pełną swobodę w dostosowaniu paneli do swojego wnętrza.

panele ścienne typu produktu panele ścienne dekoracyjne panele ścienne panele drewniane
Aranżacja sypialni z panelami ściennymi w kolorze écru.

Trójwymiarowe panele ścienne do salonu

Panele ścienne dekoracyjne są nie tylko estetycznym dodatkiem, ale i praktycznym rozwiązaniem, które możesz wykorzystać na różne sposoby w salonie. Jednym z popularnych zastosowań jest montaż paneli na ścianie za telewizorem. Tworzy to eleganckie tło i przyciąga wzrok do centrum rozrywki w pomieszczeniu. Dzięki możliwości malowania paneli na dowolny kolor możesz dostosować je do stylu wystroju salonu, tworząc spójną i harmonijną kompozycję. Spójrz na aranżację poniżej. Panele ścienne idealnie współgrają ze sztukaterią na suficie.

płyty mdf płyt mdf panel dekoracyjny panele ścienne 3d panel dekoracyjny panele ścienne 3d panel ścienny panele ścienne 3d
Panele ścienne na ścianie za telewizorem.

Dodatkowo panele ścienne mogą być wykorzystane jako obudowanie szafki RTV, co pozwoli na eleganckie ukrycie kabli i innych urządzeń. Jednocześnie doda to nowoczesnego akcentu do Twojego salonu. Kreatywność w zastosowaniu paneli jest nieograniczona. Zapraszamy na naszego Pinteresta, gdzie regularnie publikujemy ciekawe aranżacje.

Zróżnicowana oferta paneli ściennych

Dostępne na rynku panele oferują nie tylko szeroki wybór wzorów, ale także różne materiały i technologie wykonania. W naszej ofercie znajdziecie panele ścienne wykonane z technologii opracowanych przez Mardom Decor i stale udoskonalanych. Poza wymienioną wcześniej technologią PolyForce, w produkcji paneli wykorzystujemy także ScratchShield. Polega ona na maksymalnym utwardzeniu powierzchni paneli, dzięki zastosowaniu specjalistycznych utwardzaczy polimerowych. Dzięki temu przypadkowe obicia nie spowodują odprysków lub widocznych ubytków.

Dowiedz się więcej o technologii PolyForce

Porównaliśmy dla Was panele PCV oraz te wykonane za pomocą naszej autorskiej technologii PolyForce.

Panele ścienne PCV vs PolyForce

Zastosowanie tych technologii sprawia, że panele dekoracyjne Mardom Decor z powodzeniem sprawdzą się w wymagających pomieszczeniach, takich jak kuchnia lub łazienka. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu sztukaterii wypracowaliśmy jedne z najtrwalszych listew na rynku. Nie inaczej jest z najnowszą propozycją od naszej marki, czyli panelami dekoracyjnym Duna.

łazienka w stylu loftowym ściany drewno ścianach drewno ścianach ściany i ściany sypialni produkty panele 3d łazienki
Panele ścienne w aranżacji łazienki.

dekoracja kuchni dekoracja kuchni wnętrz wnętrz wnętrz wnętrz pomieszczenie panele 3d beton dekoracji powodzeniem przedpokoju sklepie
Aranżacja kuchni i zastosowanie paneli ściennych na wyspie kuchennej.

Zapraszamy do zaobserwowania Mardom Decor na Instagramie!

Instagram Mardom Decor
Wpisz np. rodzaj, styl, kolor lub skorzystaj z podpowiedzi poniżej

Wystąpił błąd podczas zmiany ilości, prosimy spróbować ponownie.

Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Zapisaliśmy Twój adres.
Jesteśmy w kontakcie!

Dziękujemy za Twój czas!

Twoja odpowiedź jest dla nas bardzo cenna.