Stylowy minimalizm w salonie Oli Nowak :)

Widząc aranżację mieszkania Oli Nowak, nie możemy znaleźć innych słów niż „stylowy minimalizm”. Takiego projektu salonu nie powstydziłby się żaden architekt. Wnętrze jest jasne, przestrzenne i wygląda jak jedna z fotografii na Pintereście. Jak osiągnąć taki efekt?

Smukłe ramki ścienne wykonane z minimalistycznych listew MD002 w kształcie prostokąta doskonale wydłużają pomieszczenie. Wnętrze wydaje się większe i wyższe dzięki prostym, pionowym liniom pnącym się niemal od podłogi aż do sufitu.

Listwy, jak i ściana pomalowane są tą samą, białą farbą, dzięki czemu tworzą spójną kompozycję. „Nudna” przestrzeń staje się trójwymiarowa, jednak sztukateria nie przyciąga niepotrzebnie uwagi. Listwy są jedynie akcentem, pięknym tłem codziennego życia.

Pojedyncze ramki ścienne doskonale sprawdzają się w roli subtelnej ozdoby obrazu. Podkreślają pozostałe dekoracje ścienne, nie przyćmiewając ich uroku. To prosty, ale efektowny zabieg, dzięki któremu wnętrze zyskuje charakteru.

Listwy ścienne doskonale komponują się z kolorystyką wnętrza. Pomieszczenie zostało urządzone w odcieniach bieli, dzięki czemu wydaje się większe i bardziej przestronne. Sztukateria współgra z pozostałymi elementami wnętrza – jasną podłogą, niewielkim stolikiem, miękkimi meblami, a nawet białym płótnem obrazu. Jednak jednolity kolor wcale nie oznacza, że pomieszczenie wygląda na chłodne czy nieciekawe. Wbrew pozorom dzieje się tu naprawdę dużo. Aranżację urozmaica połączenie różnych faktur – gładkich listew, marmurowej podłogi, krzeseł z boulce czy sztruksowej sofy. Połączenie neutralnego koloru z tak bogatką paletą faktur prezentuje się bardzo stylowo.

Jeśli obserwujecie Olę na Instagramie, to doskonale wiecie, że to energiczna, pełna życia kobieta, która często podróżuje. Przy tak aktywnym trybie życia nie ma czasu na niedopowiedzenia i nieustanne poprawki w domu. Listwy Mardom Decor zostały idealnie dopasowane do tak intensywnego tempa życia. Nie wymagają dodatkowych zabiegów konserwujących oraz są odporne na promieniowanie UV, oraz wodę. Raz zamontowane będą pięknie prezentować się na ścianie przez wiele lat.

Zobacz więcej inspiracji na naszym Pintereście!

Pinterest Mardom Decor

Rafał Maślak postawił na najlepsze listwy przypodłogowe :)

Patrząc na wnętrze mieszkania Rafała Maślaka trudno wyobrazić sobie bardziej idealne połączenie podłogi z listwami. Oba produkty zostały wybrane z zachowaniem wszystkich najważniejszych zasad projektowych. Jeśli chcecie uzyskać podobny efekt w swoim domu, koniecznie zwróćcie uwagę na tych kilka istotnych elementów.

Po pierwsze, listwy korespondują kolorystycznie ze ścianą.  Nie jest to jednak żelazna zasada, ponieważ coraz częściej widzimy połączenie ścian jasnych z listwami w kontrastującym kolorze. W tym przypadku zachowana została pełna spójność i harmonia w odcieniach, co dodatkowo podkreśliło elegancki i klasyczny charakter wnętrza.

Po drugie, listwy przypodłogowe zostały idealnie dopasowane stylem do pozostałych elementów wnętrza. Dekoracyjna podłoga we wzorze jodełki francuskiej, marmurowa wyspa kuchenna, welurowe krzesła, drobne dodatki w odcieniu złota i miedzi – to najlepsze tło dla ozdobnych listew. Wybór padł na listwę MD095, która charakteryzuje się bogatym, podwójnym frezem.

Po trzecie, wybrano idealną wysokość listwy przypodłogowej, wynoszącą 12 cm. Taki rozmiar jest optymalny do większości wnętrz i mieści się w bezpiecznym, rekomendowanym przedziale 8-14 cm. Decydując się na taki wymiar należy mieć świadomość, że listwa będzie wyraźnie widoczna i  wyeksponowana we wnętrzu. Traktujemy ją wówczas nie jako niewidoczny detal wtapiający się w tło, a jako jeden z głównych elementów dekoracyjnych w naszym domu.

Po czwarte, każdy kto obserwuje działalność Rafała wie, że jego mieszkanie jest intensywnie użytkowane i poddawane wielu codziennym wyzwaniom J Decydując się na listwy Mardom Decor wzięto pod uwagę fakt, że listwy mogą mieć kontakt z dziecięcymi zabawkami czy rowerkami. Listwy przypodłogowe Mardom Decor posiadają innowacyjną technologię ScratchShield, która polega na maksymalnym utwardzeniu powierzchni i zabezpieczeniu jej przed uszkodzeniami mechanicznymi. To sprawia, że listwy przypodłogowe Mardom Decor są najtwardszymi listwami polimerowymi na rynku.

Zobacz więcej inspiracji na naszym Pintereście!

Pinterest Mardom Decor
Wpisz np. rodzaj, styl, kolor lub skorzystaj z podpowiedzi poniżej

Wystąpił błąd podczas zmiany ilości, prosimy spróbować ponownie.

Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Zapisaliśmy Twój adres.
Jesteśmy w kontakcie!

Dziękujemy za Twój czas!

Twoja odpowiedź jest dla nas bardzo cenna.