Dziewczęca sypialnia :)

Stworzenie bajkowego klimatu w pokoju dziecięcym wcale nie jest takie trudne 😉 Doskonale udowadnia to @darialawrynowicz w dziewczęcej aranżacji, łącząc listwy dekoracyjne w minimalistyczne kompozycje, które nadają pomieszczeniu uroczego klimatu.

Każdy rodzic, urządzając pokój swojego dziecka, zwraca uwagę na jakość produktów, którymi będzie otoczona jego pociecha. Sztukateria Mardom Decor jest w pełni bezpieczna, nietoksyczna i doskonale sprawdzi się również w przypadku alergików.

Sztukateria stanowi minimalistyczny, ale znaczący element tej aranżacji. Na wysokości 1/3 ściany zamontowano listwę ścienną-odcinającą MD002 o klasycznym, subtelnie wypukłym kształcie. Profil ten ma szerokość 4 cm, dzięki czemu jest widoczny na tle jasnej ściany, ale nie przytłacza swoją wielkością.

Dolna część ściany wraz z dekoracyjną listwą została pomalowana różową farbą w uroczym, pudrowym odcieniu. Listwy Mardom Decor posiadają specjalną, wygładzającą powłokę, która umożliwia bezproblemowe pokrycie dowolną farbą na bazie wody. Dzięki temu odcień sztukaterii, jak i ściany idealnie do siebie pasuje, tworząc spójną całość. Różowy kolor to jedyny, tak wyrazisty akcent w tej aranżacji, jednak to właśnie on sprawia, że nie można wręcz oderwać od niej wzroku.

W roli listwy przypodłogowej doskonale odnalazł się nasz profil MD013P. To wysoka na 10 cm listwa, o prostej w formie. Biały kolor doskonale koresponduje z jasnymi ścianami, tworząc delikatną i spójną aranżację. Białe listwy przypodłogowe MD013P Mardom Decor pokryte są satynową powłoką, która skutecznie zabezpiecza materiał. Dzięki temu sztukateria jest odpowiednio zabezpieczona i wygładzona, dzięki czemu nie trzeba jej dodatkowo malować.

Użycie ozdobnych listew w pokoju dziecka bardzo często wiąże z krótkim okresem żywotności elementów dekoracyjnych. Jednak nie tym razem 😉 Sztukaterię Mardom Decor wytwarzamy z wysokiej jakości polimerów. Jest wodoodporna oraz posiada innowacyjną technologię ScratchShield®, która sprawia, że listwy są wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. W teście trwałości zdecydowanie zasługujemy na 5+.

Minimalistyczna aranżacja ścienna doskonale komponuje się  z pozostałymi elementami wnętrza. Jasna podłoga rozświetla pomieszczenie, a naturalne dekoracje, miękkie materiały i kwiatowe wzory sprawiają, że wnętrze jest bardzo przytulne. To niewątpliwie jeden z bardziej uroczych, dziewczęcych pokojów o rozmarzonej, bajkowej atmosferze.

Zobacz więcej inspiracji na naszym Pintereście!

Pinterest Mardom Decor

Kawiarnia w odcieniach różu :)

Słowo „nuda” to zdecydowanie ostatnie co przychodzi na myśl po spojrzeniu na aranżację tej niezwykłej kawiarni. Odważny design w odcieniach różu połączony z klasyczną sztukaterią ścienną sprawia, że to doskonałe miejsce na spędzenie miłego popołudnia przy kawie. Od nas zdecydowanie dostaje odznakę „instafriendly”.

Nie da się ukryć, że główne skrzypce w tej aranżacji odgrywa intensywny kolor różu, który został dopełniony klasycznymi elementami wnętrzarskimi – wyrazistymi ramkami ściennymi oraz elegancką podłogą w jodełkę angielską. Listwy ścienne pomalowano dokładnie tą samą farbą co ściany, na których zostały umocowane. Zastosowanie jakiegokolwiek innego koloru mogłoby przytłoczyć i tak już odważną aranżację. Różowe ramki pięknie dopełniają przestrzeń, nie zaburzając proporcji wnętrza. Sztukateria Mardom Decor pokryta jest specjalnym primerem, który wygładza powierzchnię i zwiększa przyczepność pigmentu do materiału. Dzięki temu listwy można było z łatwością pokryć pastelowym odcieniem i idealnie dopasować do koloru ściany.

Listwy ścienne ułożono w kształt podwójnych, pionowych ekranów. Zabieg ten wydłuża i wysmukla optycznie pomieszczenie. Do stworzenia ramek posłużono się dwoma rozmiarami listew – w zewnętrznej części użyto MDD332 o wysokości 4,1 cm, a w wewnętrznej MD413 o wymiarach 2,5 cm. Dzięki temu powstała aranżacja ścienna jest jeszcze bardziej wyrazista i trójwymiarowa na jasnym tle. Dodatkowo w dolnym obszarze ściany zamontowano poziome ramki, które swoją formą naśladują angielską boazerię, która dodaje wnętrzu elegancji.

Pomieszczenie już na pierwszy rzut oka jest bardzo dekoracyjne, jednak nie przytłacza swoją formą. To zasługa kształtu ramek, które przybrały formę pociągłych prostokątów, ale również dodania w aranżacji luster. Wewnętrzne ramki ścienne, wykonane z listew dekoracyjnych MD413 okalają lustra, dzięki którym pomieszczenie wydaje się większe, niż jest w rzeczywistości.

Zastosowanie sztukaterii w kawiarni, przez którą przewija się ogrom ludzi każdego dnia, w tym również ciekawskich dzieci, może się zdawać ryzykowne. Jednak listwy Mardom Decor doskonale nadają się do zastosowań w miejscach użytku publicznego. Tworzywo, z którego zostały wykonane jest odporne na wodę, a zastosowanie opatentowanej technologii ScratchShield® wzmocniło i odpowiednio zagęściło strukturę listew, czyniąc je odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu są niepodatne na wgniecenia, uderzenia nóżkami krzeseł, a nawet zarysowania ostrym narzędziem – to najlepszy możliwy wybór do stworzenia trwałej i efektownej dekoracji kawiarni.

Zobacz więcej inspiracji na naszym Pintereście!

Pinterest Mardom Decor
Wpisz np. rodzaj, styl, kolor lub skorzystaj z podpowiedzi poniżej

Wystąpił błąd podczas zmiany ilości, prosimy spróbować ponownie.

Powiadom mnie o dostępności tego produktu

Zapisaliśmy Twój adres.
Jesteśmy w kontakcie!